• טל’ 077-54-30-040
  נייד: 052-587-3344

 • טל’ 077-54-30-040
  נייד: 052-587-3344 • גירושין-דיני משפחה


  דיני משפחה נחשבים מהנושאים הרגישים ביותר בתחום המשפט (לעיתים מדובר בדיני נפשות). בתי המשפט בישראל ובעולם בדינים אלו כאשר מדובר בהליך גירושין בין שני בני זוג, אך לא רק – גם כאשר קיימת מחלוקות בין בני הזוג בינם לבין עצמם ו/או עם ילדיהם . כאשר לדוגמא קייימת אלימות במשפחה או הסכמים שונים בין בני הזוג, לעיתים עוד בטרם מיסוד הקשר לרבות 
  קביעת אפוטרופוסות, הסכמי ממון, צוואות וירושות ועוד. נכון להיום קיימות שתי ערכאות מקבילות בסמכותן קרי:
  בית המשפט לענייני משפחה במחוזות השונים ובתי הדין הרבניים.
  על ההבדלים בסמכותה של כל ערכאה אפרט במאמר יעודי שמיועד לכך תחת הקטגוריה דיני משפחה.   

  דיני משפחה ומורכבותם
  דיני משפחה נחלקים לנושאים רבים ומגוונים – החל מהסדרי ראייה ובמשמורת הילדים וכלה בחלוקת רכוש והסכמי גירושין. בנוסף הם עוסקים גם בירושות ובדת. בישראל, נבדלים דיני המשפחה לתחומי משפט אחרים הן בהיבט הערכאות המשפטיות ובן במקורות הדין המשפטי ועוד. מכיוון שהמשפחה ובייחוד פירוקה הוא נושא משמעותי ומהותי, חשוב לזכור שיש להיעזר בשני אופציות – גישור או עורך דין שייצג אותנו אל מול המערכת המשפטית ויימצה את הזכויות  הקיימות עד תום. שכן, לפעמים יש סטיות מן החוק המקובל שחשוב ביותר לדעת אותם, כמו למשל שבית המשפט מותיר חלוקת רכוש לא שיוויונית במקרים מסוימים.

  כאשר מדובר בהסדרי גירושין, מחובתו של האב לשלם מזונות ילדים עד הגעתם לגיל 18. על פי החוק בישראל כל אב אשר אינו משלם דמי מזונות ילדים מבצע עבירה פלילית, כמו כל עבירה פלילית דינה יכול להיות להתבטא בתור הפעלה של הוצאה לפועל ועיקולים או צו עיכוב מעצר יציאה מהארץ ולעתים מאסר. מחובתו של האב לשלם דמי מזונות גם עם מצבו מוגדר כמובטל, בפשיטת רגל או נכה. נושא זה הינו מורכב ולכן חשוב ומומלץ לשכור או להיעזר בשירותי עורך דין המומחה בתחום.
   
  עורך דין לענייני משפחה
  כאשר מדברים על מערכת המשפט ניתן לראות שיש חלוקה לתחומים שונים שבהם עורך דין יוכל לתת לכם שירות, ואין ספק שתחום דיני המשפחה הוא הרגיש ביותר. בדרך כלל פונים אל עורך דין לענייני משפחה כאשר רוצים להתגרש, אך חשוב ביותר להבין שזו לא הסיבה היחידה. יש מקרים שבהם כדאי להיוועץ בעורך דין כזה כאשר יש אלימות במשפחה או כאשר יש סוגיות שונות של אפוטרופסות, והדבר הראשון שיעשה למעננו עורך הדין הוא להבהיר לנו מהן הזכויות שלנו ומה אומר החוק במקרים כמו שלנו.

   

  מורכבותם של ענייני המשפחה
  זה נכון שיש מקרים שבהם כל הנושא של דיני משפחה אינו מורכב, כי בסך הכול מדברים על זוג שרוצה להיפרד. עם זאת, כאשר נכנסים לעניין גם ילדים, מזונות ואפילו ירושות, מדברים כבר על סיבוך הרבה יותר גדול שאיתו צריך להתמודד.

  חשוב לדעת שקיימות שתי אפשרויות עיקריות בפני מי שרוצה לפרק את התא המשפחתי, כאשר האופציה הראשונה היא גישור ואילו האפשרות השנייה היא לבחור עורך דין שייצג כל אחד מהצדדים במהלך התהליך.

  ההבדל בין השניים זו לא רק העלות אלא גם אורך התהליך וההסתברות לסיים אותו כמה שיותר מהר.

  בחירת עורך דין משפחה מקצועי

  בין אם בסופו של דבר החלטתם להיפרד בדרך הגישור ובין אם אתם פונים להליך מורכב יותר, מה שבטוח זה שאתם צריכים עורך דין מקצועי לענייני משפחה שיוכל ללוות אתכם.
   

  זה הופך להיות מהותי יותר כאשר יש גם חובות, הוצאה לפועל ועיקולים, ולכן טוב תעשו אם תבחרו עורך דין מומחה שיוכל ללוות אתכם בכל התהליך הזה. רק עו”ד עם ניסיון של שנים וותק בתחום יוכל לגרום לכך שתסיימו כבר שיותר את התהליך הזה ולכך שכל אחד מכם יוכל לעבור לשלב הבא בחיים שלו.
   
  עו”ד לב הינו עורך דין בעל ניסיון ומוניטין רב בתחום דיני המשפחה  ויעניק לכם טיפול מקצועי ויסודי הכולל ליווי, ייעוץ ותמיכה משפטיים ואישיים לאורך כל ההליך המורכב.

  מידע משפטי
  בתפריט עשיר זה שלפניכם השתדלתי לאסוף ולרכז את מיטב פסקי דין והחוקים השונים והרלוונטים בקטגוריות שונות לרבות חוקים פסקי דין העוסקים בדיני המשפחה. בתפריט ישנן מספר רב של תתי קטגוריות עקב ריבוי המידע, לנוחיות החיפוש והתמצאות ממוקדת ומהירה ככל הניתן.

  לכל שאלה, תהייה, סיוע וייעוץ ראשוני, אנשי משרדנו ישמחו לעמוד לשירותכם בכל עת.
   
  הסדרי ראיה מקובלים
   
  הורים רבים שנקלעים או שוקלים הליך גירושין מתעניינים רבות בשאלה מהם הסדרי ראיה מקובלים. תחילה – מה הם בכלל הסדרי ראיה? הילדים, בדרך כלל, יבלו את מרבית זמנם במגורים אצל אחד מההורים…  
  קרא עוד…
   
  ילד מרדן
   
  האם רשאי ביהמ”ש לשלול את מזונותיו של קטין מורד אשר מסרב לפגוש את אביו ומתנהג כלפיו באופן מחפיר ומביש, ומה קורה כאשר האם היא זו אשר מסיתה את הקטין כנגד אביו?  
  קרא עוד…
   
  ניכור הורי הנגרם עקב הסתרה של ההורה המשמורן
   
  מה דינו של קטין שעבר את גיל המצוות ומרדנותו, הבאה לביטוי בסרבנות נחרצת לפגוש את אביו, לוותה ע”י התנהגות האם וגובתה על ידה בדרך…  
  קרא עוד…
   
  עו”ד לענייני משפחה
   
  Family Advocate – The next step is done hand in hand, this process deals with the laws of the soul, so you will also receive here a loyal and dedicated legal representation, mental strengthening and security, as requested by the intensity of the process.  
  read more…
   
  מבחר חוקים בולטים בדיני המשפחה
   
  להלן ריכוז של מספר חוקים בולטים בתחום דיני המשפחה:  
  קרא עוד…
   
  הוצאת ילדים לחו”ל
   
  פסקי דין בנושא:  
  קרא עוד…
   
  הכרזת קטין כנזקק
   
  פסקי דין בנושא:  
  קרא עוד…
   
  משמורת ילדים, הסדרי ראיה והפרת הסדרים
   
  במקרה בו ההורים נפרדים זה מזו נדרש לקבוע אצל מי יגדלו הילדים ומי יהיה המטפל העיקרי בהם, כלומר יש לקבוע מי יהיה הורה המשמורת. קביעה זו נעשית או בהסמכת ההורים על ידי הסכם שנערך ואושר ע”י בית המשפט או במ  
  קרא עוד…
   
  ידועים בציבור
   
  ידועים בציבור – המונח ידועים בציבור, הולך ותופס מקום מרכזי בחברה המודרנית, שכן יותר ויותר זוגות, בוחרים לחיות יחד ולקיים משק בית משותף, ללא נישואין. עם זאת, הדין בישראל אינו מגדיר באופן מסודר את  
  קרא עוד…
   
  מזונות
   
  מזונות – על פי דין, כל אב חייב בתשלום מזונות לילדיו עד גיל 18. תביעת התשלום יכולה להיות מוגשת על ידי האם או על ידי הילדים עצמם. בית המשפט בוחן את גובה דמי המזונות שיש לפסוק כאשר ישנם שיקולים רבים ..  
  קרא עוד…
   
  הסכמים במשפחה
   
  הסכמים במשפחה – ישנה אפשרות לבני זוג לקבוע בעצמם כיצד יחולקו הרכוש והנכסים ביניהם עוד טרם נישואיהן באמצעות עריכת הסכם ממון טרום נישואין. הסכם ממון טרום נישואין ניתן לאשר או בבית המשפט לדיני משפחה  
  קרא עוד…
   
  רכוש משותף
   
  רכוש משותף – אחד הקשיים שצריך זוג להתמודד בהליך גירושין היינו חלוקת הרכוש. לאופן חלוקת הרכוש בין הצדדים השלכה רבה על עתידם הכלכלי של כל אחד מבני הזוג בנפרד. שאיפת הצדדים להבטיח ככל שניתן את ביטחונם  
  קרא עוד…
   
  אפוטרופסוט והפרות
   
  אפוטרופסוט והפרות – הורים לילדים אשר אינם גרים תחת קורת גג אחת רשאים להסכים בניהם מי יחזיק במשמורת הילדים ומי מהם יקבל הסדרי ראיה, וזאת על פי סעיף 24 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, התשכ”ב-1962.  
  קרא עוד…
   
  הוצאת ילדים לחו”ל
   
  פסקי דין בנושא:  
  קרא עוד…
   
  הכרזת קטין כנזקק
   
  פסקי דין בנושא:  
  קרא עוד…
   
  משמורת ילדים, הסדרי ראיה והפרת הסדרים
   
  במקרה בו ההורים נפרדים זה מזו נדרש לקבוע אצל מי יגדלו הילדים ומי יהיה המטפל העיקרי בהם, כלומר יש לקבוע מי יהיה הורה המשמורת. קביעה זו נעשית או בהסמכת ההורים על ידי הסכם שנערך ואושר ע”י בית המשפט או במ  
  קרא עוד…
   
  עו”ד ירושה וצוואות
   
  עו”ד ירושה וצוואות – אם נקלעתם לסכסוך בעניין ירושה/צוואה תקבלו את כל התמיכה, ההדרכה והליווי הדרושים לכם כדי לעבור את משבר הירושה בצורה הטובה ביותר, בקלות ובביטחון.  
  קרא עוד…
   
  אלימות במשפחה
   
  אלימות במשפחה – צו הגנה ניתן במסגרת החוק למניעת אלימות במשפחה. צו ההגנה נועד להרחיק בן משפחה אלים מהבית. צו זה ניתן לאחר הגשת תלונה במשטרת ישראל וכמענה ראשוני ניתן צו הרחקה ותוך זמן קצר ניתן להגיש  
  קרא עוד…
   
  חלוקת רכוש
   
  חלוקת רכוש – בעבר הרחוק חל הכלל כי רק לאחר הגירושין ניתן לחלק את הרכוש של בני הזוג. כיום מצב הדברים הנו כי ניתן לחלק את רכושם של זוג נשוי עקב סכסוך שהתגלה.  
  קרא עוד…
   
  דיני אימוץ ילדים
   
  דיני אימוץ ילדים – גיל המאומץ יהיה עד 18. הפרש הגילים בין המאומץ למאמציו יהיה מינימום 18 שנים. בני הזוג המאמצים יהיו נשואים ודתם צריכה להיות זהה לדתו של המאומץ (סעיף 5 לחוק האימוץ).  
  קרא עוד…
   
  הסדרי ראיה לתינוקות
   
  הסדרי ראיה לתינוקות – על חשיבות נוכחותו של האב בתפיסה ובחוויה של תינוק אין צורך להכביר במילים. מאמרים ומחקרים עדכניים קובעים בבירור שאין למעשה הבדלים משמעותיים במגדר בין גברים לנשים. אם בעבר המחקר  
  קרא עוד…
   
  דיני ראיות בבימה”ש לענייני משפחה
   
  דיני ראיות המתנהלים בבית משפט לענייני משפחה: חוק בית המשפט לענייני משפחה, תשנ”ה-1995  
  קרא עוד…
   


  נגישות
  menu