• טל' 077-54-30-040
  נייד: 052-587-3344

 • טל' 077-54-30-040
  נייד: 052-587-3344 • יתרונות-וחסרונות בהליכי חדלות פירעון ופשיטת-רגל


  שקלתם להכריז על פשיטת רגל? לפניכם מספר יתרונות וחסרונות של פשיטת רגל שכדאי לכם לקחת בחשבון לפי נקיטת צעדים כלשהם.

  כאשר אתם מעוניינים להכריז על פשיטת רגל, אתם יכולים להגיש בקשה לפשיטת רגל בעצמכם או להגיש אותה בעזרת הנושה שלכם. כך או כך, תמיד מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין שעוסק ספציפית בהליכים של פשיטת רגל, שכן באמצעותו ניתן יהיה להתנהל באופן מסודר ונכון אך מול מערכת סבוכה שכוללת את בית המשפט המחוזי, כונס הנכסים הרשמי, הנאמן שממונה לכם וכמובן הנושים.

  כיוון שמדובר בהליך מורכב, חשוב להבין מהם היתרונות והחסרונות של הליך פשיטת הרגל לפני שנוקטים בפעולות כלשהן. יש לציין כי גם לכם, החייבים, וגם לנושים יש יתרונות וחסרונות שעומדים בפניכם כאשר אתם מעוניינים להצהיר על פשיטת רגל.

  כאשר אתם חייבים לנושים שלכם, נוצר מצב של מרדף – הנושים רודפים אחריכם או, ליתר דיוק, אחר הכסף שלכם, עד שאתם סוגרים את החוב במלואו. עבורכם, החייבים, היתרון של הכרזת פשיטת רגל על ידי בית המשפט הוא שהנכם יכולים, ביחד עם הבקשה לפשיטת רגל להגיש גם בקשה לעיכוב הליכי ההוצאה לפועל בעבוד תשלום של סכום מסוים כפי יכולתכם עד למתן צו הכינוס אשר, לאחריו, כבר יעוכבו כל ההליכים המתנהלים כנגדכם.

  אתם יכולים להיות ניצבים אל מול בעיה במידה ואינכם יכולים לשלם את הסכום שנקבע עבורכם בעת הגשת הבקשה כפי שתוארה לעיל. במקרה זה, הליך פשיטת הרגל מבוטל והליכי הוצאה לפועל יחזרו לפעולה.

  חסרונות של פשיטת רגל הם קודם כל פגיעה בשמכם או בסטיגמה שלכם, פיקוח ומעקב צמודים אחר פעילותכם הכלכלית ועוד.

  חשוב לומר שאין לראות בכתוב לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או אחר ו/או חוות דעת ו/או מצג, אלא מתן מידע כללי וחוות דעת אישית. כל פעולה שתתבצע על סמך המידע האמור היא על אחריות הפועל בלבד. תמיד מומלץ לפנות לעורך דין פשיטת רגל על מנת לקבל ייעוץ אישי המתאים למקרה שלך.
   


  נגישות
  menu