• טל’ 077-54-30-040
  נייד: 052-587-3344

 • טל’ 077-54-30-040
  נייד: 052-587-3344



 • עו”ד מומחה לפשיטות רגל


  הרצון להצליח מבחינה כלכלית הוא רצון שמאחד את כולנו, אך חלק מהאנשים עושים טעויות חמורות מידי ומוצאים את עצמם במצב בו הם אינם יכולים להחזיר חובות ונקלעים למצב משפטי שמוגדר “חדלות פירעון”.

  זה יכול לקרות לאדם פרטי וזה עלול לקרות גם לחברה גדולה. כאשר מדובר בחדלות פירעון של אדם פרטי, הוא יוכל להתחיל בהליך של פשיטת רגל. משמעות הדברים היא שאותו אדם מוכרז כמי שאינו יכול להחזיר את החובות שלו והמטרות העיקריות של הליך זה הן מתן אפשרות לחייב לשקם את חייו מצד אחד ומצד שני, זהו הצעד שיוכל להסדיר את כינוס נכסיו של החייב, מכירתם וחלוקת תמורת המכירה בין הנושים השונים, בהתאם לסדרי הקדימויות.

  הליך הפש”ר הינו ממושך ולעיתים גם סבוך. לפיכך, ברוב הגדול של המקרים ימנה בית המשפט הדן בהליך הפש”ר עורך דין בקי בתחום שיהיה אחראי לכנס את נכסי החייב, למכור אותם, לקבל ולהכריע בתביעות החוב של הנושים ולוודא שהחייב עומד בתנאים ובמגבלות שהוטלו עליו מכוחו של ההליך ע”י ביהמ”ש ו/או על פי החוק. ההליך כולל ארבעה שלבים עיקריים: הגשת הבקשה להכרזת החייב פושט רגל, מתן צו לכינוס נכסי החייב ומינוי מנהל מיוחד, הכרזת החייב פושט רגל באופן רשמי ובסופו – מתן צו ההפטר המיוחל המפטיר את החייב מחובותיו. התיקים השונים בתחום מתנהלים כיום בבית המשפט המחוזי, ומומלץ במיוחד לכל מי שנקלע להליך זה למנות לעצמו עורך דין מומחה בתחום.

  פשיטת רגל – איך זה קורה?  
  כל חייך חלמת לפתוח את עסק חלומותיך – השקעת בו את כל מה שיש לך, את מרבית הזמן, את מיטב הכסף, הלוואות מהבנק, ערבויות לספקים ונותני שירותים – נתת כל מה שיש לך כדי שהעסק יעבוד וישגשג, האמנת בו והאמנת בעצמך שתצליח. לאט לאט התחלת להבין שהדברים לא תמיד מצליחים כמו שחלמת ולא כל כך פשוטים ואט אט החובות התחילו להצטבר להם. ישנם תסריטים ומצבים בחיים בהם מגיעים למקומות שלא תכננתם מראש בדיוק.

  חשוב לדעת שלפני שאתה מגיע למצב של פשיטת רגל, יש כמה צעדים שניתן לעשות: ראשית, ישנו צורך לחשוב על ייעול. לפעמים לקחת על עצמך קצת יותר ממה שיכלת. לפעמים המוצר שאתה מוכר כבר לא בשיא שהוא היה בו כשהתחלת את העבודה. אז קיימת אופציה אולי גם לשנות תחום. על מנת לנסות ולשפר את המצב הסבוך, חשוב לבדוק את כל האופציות העומדות לפנייך ולא לוותר.
   


  נגישות
  menu