טל' 077-54-30-040
 נייד:  052-587-3344 

הוצאה לפועל

הוצאה לפועל

אכיפת פסקי דין וצ'קים שחוללו מבוצעים בלשכת ההוצאה לפועל, חוק ההוצאה לפועל, התשכ"ז-1967 והוראות נוספות מעמידים מנגנון לרשותו של הזוכה ויכולת אכיפתית למימוש זכויותיו כנגד החייב לרבות עיקול כספים ומיטלטלין אף במזומן, מינוי כונס נכסים במקרה הצורך וזאת בהתאם לחוק ולתקנות ההוצל"פ.  

יישום דיני ההוצאה לפועל באופן מעשי במדינת ישראל וההסדרים בחוק מאזנים בין זכויות חוקתיות של הזוכה והחייב לפיהם מחד מאפשרים לזוכה לפעול למען גבית חובו תוך הגשת בקשה לביצוע ונקיטת הליכים מסוימים תוך התחשבות במצבו של החייב מאידך וזאת לאחר שהומצאה לו אזהרה אשר דורשת ממנו לקיים את חיובו.
לחייב פתוחה הדרך באם אין ידו משגת להגיש בקשות שונות שיפורטו במאמרים תחת הקטגוריה של הוצאה לפועל באתר זה.

פעמים רבות קורה שבידי אדם נמצא צ'ק, שטר או פסק דין שאומר שהוא צריך לקבל סכום כסף מסוים או שיש לו כל זכות אחרת,


אך בפועל אין כל דרך להבטיח שאכן פסק הדין הזה יתקיים. זה בדיוק התפקיד של ההוצאה לפועל- זהו למעשה הליך שיכול לשמש אדם למימוש פסק הדין שיש לו. ברוב המקרים מדובר בסכומי כסף שונים שמגיעים לאותו אדם, אך יש מקרים שבהם מדובר גם על הוצאת דיירים מדירתו וכדומה. על מנת שאפשר יהיה להבטיח שאכן פסקי דין כאלה יתממשו הוקם גוף שנקרא הוצאה לפועל וזו בדיוק מהותו.

האדם שלו חייבים כסף או כל דבר אחר יכול לפעול במספר דרכים שונות על מנת לממש את פסק הדין שבידו, וחלק מהדרכים הן: עיקול המיטלטלין, כינוס נכסים, עיקול בידי צד שלילי, צווי הבאה וצווי מאסר וכדומה. לעומת זאת, גם החייב מצידו הוא בעל זכויות ואופציות שונות, כאשר חלק מהן מדברות על התנגדות לביצוע שטר, טענת פרעתי וגם איחוד תיקים. החייב יכול להפוך להיות גם חייב מוגבל באמצעים כך שבכל צד של המתרס יש לא מעט צעדים שאפשר לעשות.

הוצאה לפועל והצורך בעורך דין
במשרדנו אנו מתמחים במקרים שונים ומורכבים של הוצאה לפועל - כל ההליך הנו עניין של זמן עד שתחזרו לעמוד היטב עםהנטל, לפני שתאבדו את הרכושכם וכל מה שעבדתם עליו כל כך קשה במשך שנים רבות. אנחנו פה בשבילך בכדי שתקבל את היחס הראוי ואת העזרה הנדרשת, משפטית ואישית, גם ברגעים הקשים. אנחנו ננהל את הדין ודברים מול אותם נושים. כדי שתוכל להתייצב כלכלית, בלי חשש שתיפגע בהמשך דרכך.
 
  עו"ד ליאור לב הינו עורך דין בעל ניסיון ומוניטין רב בתחום דיני ההוצאה לפועל. עורך דין ליאור לב יעניק לכם טיפול מקצועי     וןויסודי לאורך כל ההליך המורכב, בלשכת ההוצאה לפועל.
 
עו"ד לענייני משפחה
הוצאה לפועל
פשיטות רגל
סדר דין אזרחי
תאונות דרכים
פלילי

תחומי עיסוק המשרד

 
 

טל' 077-54-30-040
נייד: 052-587-3344

 
 

  עו"ד גירושין     עורכי דין גירושין     עורכי דין לפשיטות רגל     עורך דין הוצאה לפועל     עו"ד פשיטות רגל